מקצועות פרה רפואיים לקדמת הבמה – seekingcenter.com

התנהלות משפחתית בשעת משבר – חלק 2

Posted on : April 1, 2014 |

ייעוץ זוגי לאנשים שעברו חולי או פציעה משמעותיים, מאד חשוב ועשוי לתת פתרון טוב על מנת להתאושש. תמיד טוב לפגוש איש או אשת מקצוע שיכולים לשבת איתכם באווירה נייטרלית ונינוחה ולקחת אתכם שוב למקומות הכואבים בטראומה שעברתם ולעזור לכם להתחזק כבודדים וכזוג מתוך אותם מקומות. טכניקות טיפוליות יש למכביר וכולן לגיטימיות לחלוטין, אך תלויות במידת שיתוף הפעולה מכל הצדדים, לסקפטיות אין כל כך מקום בתהליכים הללו.
ישנן משפחות שבהן רמת העמידות אינה גבוהה מראש, אם בשל מבנה נפשי רעוע מלכתחילה ואם בשל בעיות חוסר התאמה בין בני הזוג עוד בטרם הגיעה המכה לחייהם. ישנם זוגות שסביב התאמת מכשירי שמיעה ינהלו קרב איתנים זה בזה ולעומתם משפחות שמתמודדות עם חלי וכאב בעוצמות עצומות נמצאות במצב יותר טוב לעומתן. הכל תלוי בחזקת הקשר בין בני המשפחה, בחינוך לערבות הדדית שהנחילו לתא המשפחתי במשך השנים וכמובן במרכיבי האופי והאישיות המיוחדים של כל אחד.
ישנם משפחות אשר נמצאות במערכות יחסים פנים משפחתיות מאד לקויות וחוויה של חולי ופציעה גורמת לתהליך של אחדות והתגייסות עבור בן המשפחה החולה. משפחות כאלה לפתע צומחות מתוך הכאב ומתאחות. לעומת זאת יש משפחות שמחות ומאושרות על פניו שמתפרקות בשעת אמת ואז מגלים שהדבק שחיבר כל השנים היה דבק חלש שלא עשה את העבודה בזמן אמת.

Category : Uncategorized