מקצועות פרה רפואיים לקדמת הבמה – seekingcenter.com

התנהלות משפחתית בשעת משבר

Posted on : April 25, 2014 |

קרא על מנעולן

אחת הבעיות הנפוצות ביותר, כאשר חווים ירידה בתפקודים, פציעה כרונית או חולי מסויים, היא העובדה שהמצוקה הנקודתית מחלחלת לרבדים העמוקים ביותר של החיים, פוגעת בכושר הריכוז, בחשיבה, בחוסן הנפשי של החולה ומשם מטפשטת גם למערכות יחסים, זוגיות ובתפקוד בעבודה. לא רק שהחולה או המטופל נדרשים להתמודד עם הכאב עצמו, יש לפניהם התמודדויות נוספות בהמשך הדרך אשר גובות מהם מחירים נפשיים מידיים ומייחבים התייחסות ושיקום בהמשך הדרך.
לכל תא משפחתי באשר הוא יש את הכבוד המפוקפק להתמודד עם חולי וכאב, בין אם מדובר באחת המחלות הכרוניות ובין אם מדובר בפציעה וישנן משפחות שעוברות את זה במשך שנים ארוכות ועם יותר מבן משפחה אחד או מספר פעמים עם אותו בן משפחה. לא מדובר על מחלות כרוניות נפוצות ופשוטות, מה דם שבלתי נעימות כגון, עודף כולסטרול. מדובר על מחלות או פציעות שמשנות את חיי המשפחה והופכות את עולמה מסוכרת ועד גידולים.
הימים הראשונים של קבלת הבשורה המרה, הם הימים הקשים מכל. לכל משפחה ייקח פרק זמן בלתי ברור להתארגן ולהפנים את מה שנפל עליה וכל משפחה צריכה את הזמן שלה לקום על הרגליים ולתת כתף האחד לשני. ככל שפרק הזמן של תהליך ההפנמה נמשך ומתארך, כך נסדק כוחה של המשפחה ומתערערת היציבות. לא בכדי משפחות ובני זוג מגיעים אל ייעוץ זוגי או לטיפול משותף, לאחר שהכל נגמר. לכל טראומה יש אפקטים מאוחרים שניתן להבחין בהם רק כשרמת הלחץ והאקוטיות דועכת באופן משמעותי.

Category : Uncategorized